Hangi Duygusal Anlaşmaların Esiri ve Eserisiniz?

Hangi Duygusal Anlaşmaların Esiri ve Eserisiniz?

Nefes…
Yaptığınız hayat anlaşmalarının eseri ve esiri olduğunuzun farkında mısınız?

Hayat boyu anlaşmalar yaparız; dürüst olma anlaşması, temiz tertipli olma anlaşması, sabırlı olma anlaşması, sessiz olma anlaşması, fedakar olma anlaşması, çalışkan olma anlaşması, itirazsız olma anlaşması, asi olma anlaşması, sabırsız olma anlaşması, iyi kız, iyi çocuk, iyi anne, iyi eş, iyi koca, iyi memur, iyi insan olma anlaşması gibi. Tüm bu anlaşmalarınız için hayat boyu enerji harcarsınız.

Anlaşmalarımızın sayısı sınırsızdır. Tüm düşüncelerimizin karşılığı olarak bir anlaşma vardır neredeyse. Bu anlaşmalar, sevgi, kabullenme ve ödülün koşullu olmasından doğar. Çünkü Dünyanın düalitesinde koşulsuz hiç bir şey gerçekleşmez. Çalışırsanız ödüllendirilirsiniz, severseniz sevilirsiniz, verirseniz alırsınız.

Özellikle ülkemizde pozitif eylem sonucu ödüllendirilmeye dayalı bir yetiştirilme tarzı vardır. Pozitif bir eylemde bulunma koşuluyla haklarınızı elde edebilirsiniz. İyi çocuk olursanız çikolata yiyebilirsiniz. Bu koşullandırma yoluyla çocukluğunuzda yaptığınız anlaşmalar tüm hayatınızı bağlar. Yıllar sonra iş yerinizde aslında göreviniz olan bir eylemi gerçekleştirdiğinizde, bilinçaltınız o çikolatayı yine bekler. Çünkü yaşınız kaç olursa olsun bilinçaltınız hep çocuk gibidir. Lakin dünya yaşınız artık çocuk olmadığından sonuç genellikle hüsrandır. Çikolata ile ödüllendirilmeyen bilinçaltınız bir süre sonra yaptığı işten mutsuz olmaya başlar.

İşinizde, sosyal ortamınızda, ilişkinizde, evliliğinizde ve tüm ilişkilerinizde yaşamın ilerleyen yıllarında sebepsiz mutsuzluk duymanızın sebebi budur. Koşullu ve ödüllü eyleme alışkın olan varlığınıza ödülsüz yaşam sıkıcı ve tekdüze gelmeye başlar.

Anlaşmaların ödüllü – ödülsüz, pozitif – negatif görünüyor olması önemsizdir. Çocukluğunuzda yaptığınız bu anlaşmaların bir süre sonra sizin varlığınızda ne kadar yük olmaya başladığı ve hangi ölçüde enerjinizi emdiği önemlidir…

Anlaşmalar çocuklukta yapılır

Anlaşmalar nedeniyle yaptığınız eylemler bazen sizi yormaya, mecbur bırakmaya başlar. Her sabah hazırladığınız kahvaltı için bazen sıkılırsınız, tertipli olmak istemediğiniz zamanlar olur, sakin ve kabullenişli olmak istemediğiniz anlar- konular vardır, her zaman fedakarlığın sizden beklenmesi yorucu gelmeye başlar, dürüst olduğunuz davranışlar yüzünden cezalandırılabilirsiniz, annenizin sağ kolu olmaktan istifa etmek istersiniz, tüm ailenin koruyucusu olmaktan vazgeçmek isteyebilirsiniz, babanızın yerine geçme anlaşmasını bozmak isteyebilirsiniz, herkesi memnun etme zorunluluğu sizi kasmaya başlar, kıskanç bir kadın-erkek olmanın zararlarını yaşamak yorucu gelmeye başlayabilir.

Aşağıdaki anlaşmalardan hangilerini yaptınız?

Cesur olma, Fedakar olma, Uyumlu olma, Çalışkan olma, Dürüst olma, Koruyucu olma,Titiz tertipli düzenli olma, Hizmet edici olma, Sürekli sadık olma, Öğretici olma, Karşılıksız sevme, Sürekli acı çekme, Kurban rolü oynama, Alay edilme, hor görülme, Kavgacı, mücadeleci olma, Güven duyulma, Sürekli sömürülme, Aldatılan eş olma, Kendinize yalan söyleme, Cesaretsiz olma, Yalancı olma, Sürekli geçmişte yaşama, Fikirlerde sabit kalma,Dikkatsiz olma, Anneyi terketmeme, Sürekli depresyonda kalma, Özgürleşmeme, Kötü insanları onurlandırma, Konfor alanına bağımlı kalma, Fakir kalma, Çocuk ebeveyn olma (anababa rolü), Haksızlığa uğrama, Ataların yüklerini alma anlaşması gibi yüzlercesi…

Dünyasal anlaşmalarınız olduğu gibi Karmik anlaşmalarınız da vardır ayrıca. Hayat boyu tekrarlayan olaylarda hissetmeye başlarsınız bu anlaşmaları. Ne yapsanız sonuç değişmez bu tekrarlarda. Astrolojide Ay Düğümleri bilgisiyle bu anlaşmaları keşfedebilirsiniz. Regresyon çalışmalarıyla sondaj yapıp şifalandırabilirsiniz de… Bilinçaltı ile çalışılan yöntemler de işe yarayabilir.

anlaşmalar

Enerji Alanımızdaki Anlaşmalar

Tüm bu anlaşmalar, enerji alanınızı ilgilendiren ve orada şifalandırılabilen anlaşmalardır. Enerji alanınız içinde BÜKÜCÜ etki yaratmalısınız. Dışarıdan etkiyle hipnoz ile yapılabildiği gibi, kendi kendinize otohipnoz ile de başarabilirsiniz bu bükücülüğü… Nefes bu konuda birinci aracınızdır. Farkına vardığınız ve değiştirmek istediğiniz anlaşmalar için FESİH NEFESİ’ni kullanabilirsiniz.

FESİH NEFESİ UYGULAMASI:

Bu çalışma için sessiz, karanlık ve dar bir alanı kullanmak önerilir. Oturarak, bağdaş kurarak, Meditasyon- Lotus pozisyonunda ya da uzanarak çalışabilirsiniz. Bu çalışma sırasında müzik önermiyorum, tam sessizlik sağlamalısınız.Ayrıca fesih sırasında her iki elinizin üçer parmağı ile ensenizde kulaklarınızın arkasında ve kafatasınızın hemen altında bulunan iki çukur noktaya hafif baskıyla dokunmanızı öneriyorum.

Hangi anlaşmanızı bozmak istiyorsanız o anlaşma ile ilgili kişilere ve duygunuza odaklanın. Bir süre derin, sessiz ve dairesel geniş nefesler alıp verin. O anlaşmayı bozmaya niyet ettiğinizi evrene ve enerji alanınıza bildirin. Bu sırada şöyle bir örnek cümle kullanabilirsiniz:

“Beni esir tutmaya devam eden …… anlaşmamı tüm zamanlarımda, tüm benliklerimde, tüm boyutlarımda, tüm DNA ve genlerimde, tüm titreşimlerimde sevgi ve şükranla onurlandırarak görevinin bittiğini bildiriyor ve evrende ait olduğu yere yolculuyorum ve anlaşmamı FESHEDİYORUM. Bu andan itibaren özgür seçimlerimle davranmak üzere tüm zamanlarıma İZİN ve EMİR veriyorum. “

Fesih Nefesi Uygulaması

Fesih Nefesi Uygulaması

Hazır olduğunuzu hissettiğinizde başınız ileriye doğru durarak derin bir nefes alın ve nefesinizi tutmaya başlayın. Başınızı sola doğru çevirerek nefesinizi tutmaya devam edin. Sonra başınızı sağa doğru çevirerek nefes verin ve anlaşmanızı fes ettiğinizi bildirin.

Nefesinizi vererek gönderdiğiniz enerji, üzerinizdeki yükleri evrene iade edecektir. Çalışma sırasında nefes alıp verirken, bu anlaşmanın bizim üzerimizde bıraktığı negatif enerji geri verilir, kaybettiğimiz enerji de geri alınır. Fesih nefesleri sonrasında yaşam enerjimizde kesinlikle artış olur. Yeni başlangıçlar yapmak için ihtiyaç duyduğunuz enerjiye kavuşursunuz.

Özgür anlar ve nefesler sizinle olsun…

Nesrin Dabağlar’ın paylaşımıdır

Nefes Koçluk Eğitmeni