Renklerin Dili / Kırmızı

Renklerin Dili / Kırmızı

Kırmızı

 

Kırmızı sınırsız enerji, ısı, canlılık ve güç barındırır. Coş­ku, tutku, tensellik, cesaret, iyimserlik, motivasyon ve başa­rının rengidir. Para, yeni olanaklar ve zenginlik çeker yaşamı­nıza kırmızı. Ayrıca yaratıcılığınızı uyandırır, amaçlarınızı gerçekleştirmeye yardım eder.

Kan rahatsızlıklarının tedavisinde ve dolaşımın gelişti­rilmesinde güçlü bir iyileştirici araç olarak kırmızıyı kulla­nın. Hastalıkların tedavisinde, yaraların kurutulmasında, so­ğuk yerlerin ısıtılmasında ve ağrı kesici olarak da kullanıl­mıştır. Kırmızı adrenalin salgılanmasında yardımcıdır ve hem akılsal hem de bedensel enerjiyi arttırır. Bu yüzden depresyon, çaresizlik, sıkışmışlık ve hareketsizliğe yardımcı­dır. Zehirli enerjiler, düşünceler ve duyguları bedeninizden temizlemek için bu rengi arındırıcı olarak kullanın.

Kırmızı, kilo vermeye, cinsel gücü arttırmaya, bedenini­zi yenilemeye ve fiziksel canlılığı geri kazanmaya yardım eder. Temel sağlar, hem güçlü bir aidiyet ve benlik duygusu verir hem de başarı getirir. Yalnızsanız kırmızı bir sevgili bul­manıza yardımcı olabilir. Utangaç insanların kabuklarından çıkmalarını, daha özgüvenli olmalarını destekler.

Ateş, büyüme, heyecan, tehlike ve yok etmeyi simgele­yen kırmızı bir güç duygusu verir. Duyusal sinir sistemini çalıştırır ve koku, tat, görme, işitme ve dokunma eksikliği çekenlere yararlıdır. Sinirleri canlandırır ve kana hemoglo­bin ürettirir. Kırmızı rengin yarattığı ısı sertleşmiş kasları gevşetmekte, bedendeki mukus ve tıkanıkları çözmekte bire birdir.

Anemi, bronşit, üşütme (ateşsiz), kabızlık, cansızlık, za-türre, üreme sorunları, verem ve felcin tedavisine yardımcı olabilir.

Yüksek tansiyon, ateş, gerginlik, duygusal rahatsızlık ya da kaygı gibi sıkıntılarınız varsa kırmızıyla çalışmanız Öneril­mez, çünkü bu renk sizi sarsıp öfkelendirebilir.

Çok fazla kırmızı kişiyi kaygılı, düşüncesiz, hassas ve saldırgan yapabilir. En iyi sonuç için kırmızı ışık demetlerini turuncu ve mavi demetlerle kullanmak önerilir.