Renklerin Dili / Mavi

Renklerin Dili / Mavi

Mavi

Mavi aklı yatıştırarak bir huzur ve dinginlik duygusu ya­ratır. Bu renk sinirleri yatıştırır, iltihabı yok eder ve auramzı arındırır. İnsanları gerçekliklerine ve Kutsallık ile bağlantıya götürebikr.

Bedeninizi akılsal olarak mavi ışık demetierine daldır­mak sizi yoğun enerjilerden korur ve merkezinize geri geti­rir. Sabır, inanç, kabullenme, bağışlama ve bağımsızlığın ren­gidir mavi. Serinlemek, sakinleşmek, yeniden oluşturmak ve korumak için bire birdir.

Fiziksel olarak mavi deri sorunlarının arındırılması ve temizlenmesine, iltihaplanmış ya da aşırı çalışan kanın nór­mala döndürülmesine yardımcıdır. Mavi aynı zamanda ger­gin, aşırı heyecanlı kişiler üzerinde sakinleştirici etki yapar; çekingen bir insanı saklandığı yerden çıkarabilir. Antiseptik özelkkler barındıran mavi yanıkları iyileştirir, kanamayı dur­durur ve ateş düşürür. Aynı zamanda sinir rahatsızlıklarını yatıştırır, metabolizmayı hızlandırır ve canlandırır.

Belleğinizi geliştirmek, duygusal acıdan kurtulmak ve bilgekğinizle bağlantı kurmak için mavi tonlar giyin. Bu renk ayrıca iletişim becerilerinizi geliştirmeye, korkuyu çöz­meye ve size konuşma özgüveni kazandırmaya yardımcı ola­bilir. Kaşıntı, katarakt, glakom, huzursuz bağırsak, yanık, is­hal, sara, isteri, larenjit, adet sancıları, yürek çarpıntısı, yük­sek tansiyon, baş ağrısı, romatizma, sarsıntı, diş ve boğaz sorunları, ülserler, varisler ve güneş çarpması gibi rahatsız­lıkların tedavisinde maviyi kullanın.

Çok fazla mavi sizi soğuk, yorgun, depresif ve üzgün yapabilir. Dolaşım sistemi sorunları, göğüs enfeksiyonu, as­tım, üşütme, hiperventilasyon, felç sıkıntılarınız varsa ya da kilo vermek istiyorsanız maviyi azaltın.

Inna Segal